top of page
אומיימה חאמד אורן טוקטלי

עדכון מיום 13.4.24

כפי שסיפרנו לכם מטה, בניגוד לעמדת המזכ"ל ורוב הנהלת מרצ, יתקיימו ביום 18.4.24 בחירות להנהלת ולמזכ"ל מרצ.
כאן ניתן לקרוא את הודעת הנשיאות על תהליך הבחירות והמועמדים.
גם הפעם מנגנון המפלגה פוגע בחופש הביטוי של חברות וחברי הועידה והחליט על ביטול הדיון והצגת המועמדים לפני הבחירות.
הבחירות יתקיימו בלי שלמועמדים תינתן היכולת להציג את עצמם בפני חברי הועידה 😠
עוד טריק מבית היוצר של מנגון המפלגה הוא סגירת ספר הבוחרים 20 (!) יום לפני הבחירות וחסימת האפשרות של חברי ועידה לחדש התפקדות כדי להצביע. אני משער שהסיבה היא שהמזכ"ל וידא שיש לו ולמקורביו רוב בועידה ולכן חסם את חידוש החברות כדי למנוע חלילה איום על הרוב שיש לו בועידה. התנהלות זו הינה בניגוד למה שהיה מקובל בשני הסבבים האחרונים בחודש מרץ 24 שבהם ספר הבוחרים נסגר יומיים לפני הבחירות.​​

כולם מבינים  שנדרש שינוי דרמטי בהתנהלות מרצ  ולכן כדאי להצביע בעד מועמדי הפורום הדמוקרטי מועמדים להנהלה כאן ומועמד למזכ"ל כאן 
 

מדוע למרצ אין יו"ר  🙄

זו שאלה טובה שטובי המוחות מנסים למצוא לה מענה, האם ייתכן שיש כאלה שחוששים מכך שאם למרצ יהיה יושב ראש או יושבת ראש זה עלול לפגוע בכוחם הפוליטי של גורמים מסויימים במנגנון ? 
לדעתי אחרי כמעט שנה וחצי  שמרצ היא מפלגה יתומה בלי אבא או אמא כדאי שיתקיימו  בחירות ליו"ר. אנחנו מתחייבים לפעול מול ועדת הבחירות על מנת לקבוע מועד לבחירות ליושב ראש מרצ בקרב כל המתפקדים.
בקרוב מאוד למפלגת העבודה יהיה יו"ר חדש ואין שום סיבה שגם למרצ לא יהיה יו"ר  אשר יוביל אותה בתהליך האיחוד מול מפלגת העבודה וגורמים אחרים.

בברכה ולמען מרצ חזקה כחלק מגוש שמאל מאוחד חדש (שמ"ח)

דימה שפירא, קש"ב במרצ - הפורום הדמוקרטי.
יו"ר מרצ יקנעם וחבר ועידה 

 ליצירת קשר: ddshapira@gmail.com   

עדכון מיום 31.3.24

ניצוץ של תקווה 🌟

ביום 21.3.24 הגשנו עתירה נגד הכוונה לבטל את הבחירות הדמוקרטיות למזכ"ל ולהנהלה אשר היו אמורות להתקיים בתאריך 1.4.24 אחרי 6 (!) שנות כהונה של המזכ"ל וההנהלה  . 6 השנים הללו כוללות 3 שנים כהונה רשמית +3 שנים של הארכת בונוס. בלינק הבא ניתן לצפות בעתירה שלנו ובתגובת מוסדות מרצ (המשיבים) אשר נעזרים במשרד עורכי דין על מנת להיאבק מול פעילי שטח אשר בסך הכל דורשים לקיים בחירות כחוק.  לא יאומן כי יסופר !!! 😯

לשמחתנו יש שופטים במרצ  שהחליטו שהבחירות תתקיימנה ⚖  בית הדין החדש של מרצ קיבל את העתירה שלנו וביטל מראש את ההצבעה על הארכת הכהונה של ההנהלה והמזכ"ל בועידה שהתקיימה ביום 27.3.24 ​.

 זהו נצחון של ערכי מרצ הדמוקרטיים על הקומבינות המביכות של בעלי תפקידים לשמר את כוחם אחרי 6 (!) שנות כהונה. אנו מקווים  שהבחירות למזכ"ל ולהנהלה תתקיימנה בתאריך 18.4.24 וכולנו נצא נשכרים מכך שתהיה לנו הנהלה ומזכ"ל נבחרים ולגיטימיים. 🤞🏼.  כאן ניתן לראות את פסק הדין . 
תודה רבה לכל צוות הפורום הדמוקרטי שתמך במהלך החשוב הזה לשמירת הצביון הדמוקרטי של מרצ לקראת האיחוד.

כנגד כל הסיכויים - יש בחירות למזכ"ל ולהנהלה 

כל המאמצים של המזכ"ל וחלק מן ההנהלה לא הועילו, ועל אפם ועל חמתם יתקיימו בחירות  ביום 18.4.24. ראו כאן את הודעת ועדת הבחירות עם פרטים על נוהל הבחירות.

לצערנו משום מה החליטה ועדת הבחירות לסגור את ספר הבוחרים ביום 29.3.24 – כ 20 יום לפני הבחירות ללא כל הצדקה. אנחנו שלחנו בקשה לדחות את מועד החידוש ההתפקדות עד תאריך 16.4.24 על מנת לאפשר לכמה שיותר חברות וחברי ועידה למצות לממש את זכותם לבחור ומקווים שועדת הבחירות תשקול בקשה זו בחיוב.

בבחירות אלה יתמודדו המועמדים על כ- 24 מושבים בהנהלת מרצ שמהווים כ 50% מכלל 50 חברי ההנהלה. בקרוב נפרסם כאן את הרשימה הסודית של חברי ההנהלה המכהנים מתוקף תפקידם 😎
שימו לב שניתן להגיש מועמדות עד יום שלישי 2.4.24  בשעה 10:00. כל מי שרואה את עצמו מתאים להיות חבר בהנהלת מרצ או מזכ"ל יכול להגיש מועמדות . שלא תגידו אחר כך חבל שלא הגשתי בגלל שדימה לא הזכיר לי 😊
אנחנו שוקלים לפרסם באתר שלנו בימת מועמדים של המועמדים להנהלה ולמזכ"ל  אשר תומכים בעמדות של הפורום הדמוקרטי

 צוות חיבורים  

ביום 27.3.24  כונסה ועידת מרצ להחליט על אישור צוות החיבורים  שאת הרכבו ניתן לראות כאן  . לצערנו מתוך כ800 חברים רק ל 500 היתה זכות בחירה. ומתוכם רק  70 חברות וחברים היו נוכחים בכינוס. חברי הועידה  (שרובם המכריע לא נכח בדיון) אישרו ברוב קולות את ההרכב של צוות החיבורים.

בברכה ולמען מרצ חזקה כחלק מגוש שמאל מאוחד חדש (שמ"ח)

דימה שפירא, קש"ב במרצ - הפורום הדמוקרטי.
יו"ר מרצ יקנעם וחבר ועידה 

 ליצירת קשר: ddshapira@gmail.com   

עדכון מתאריך 24.3.24

בהמשך להצעת ההחלטה לביטול הבחירות למזכ"ל ולהנהלה אחרי כהונה של 6 שנים (!) הגשנו עתירה לבית הדין של מרצ על מנת להבטיח את הזכות שלנו לבחור ולהיבחר. אנחנו מקווים שבית הדין יעצור את ההצעה הלא דמוקרטית הזו והצעת ההחלטה  לא תועלה להצבעה בועידה בתאריך 27.3.24
ראו כאן את ההזמנה האחרונה לועידת מרצ שתתקיים ב 27.3.24

על מנת להצביע בועידה יש לחדש התפקדות עד 25.3.24 בשעה 21:00

עדכון מתאריך 18.3.24

  • מי לא מקיים את פסיקות בית הדין ?   

  • מי מקדם חוק פרסונלי להמשך כהונתו  וחושש מבחירות להנהלה ולמזכ"ל ?

  • מי הם הרעשנים שנוהרים לקלפיות ואיך כל זה קשור לקמפיין של יאיר גולן ?

  • תוצאות מעודכנות של מרצ במוניציפלי

  • מה ניתן עדיין לעשות כדי להציל את מרצ ומתי יתקיימו בחירות ליו"ר מרצ ?

על כל אלה ועוד ניתן לקרוא כאן:


מה קרה לפני כינוס ועידת מרצ בתאריך 1.3.24 ?

כל בעלי התפקידים במרצ נבחרו ב2018 והיו אמורים להיבחר מחדש בשנת 2021 אך בגלל סיבות שונות ומשונות ועידת מרצ דחתה את הבחירות עד ינואר 2023. למרות שהם כבר כיהנו 5 שנים (!) בתפקידם והיו חלק מכשלון מרצ בבחירות, עדיין מזכ"ל המפלגה וחלק מהנהלת מרצ דרשו לא להיבחר מחדש ופעלו לביטול או דחיית כינוס הועידה שאמורה לבחור בהם מחדש.
אחרי מאבק ציבורי ומשפטי של שנה הצליחו חברי הפורום הדמוקרטי (צוות העותרים, 143 חברי ועידה שחתמו על מכתב הדרישה ופעילי קש"ב) להביא להחלטה סופית של בית הדין של מרצ אשר קבעה שתתקיימנה שתי ועידות בוחרות, הוועידה הראשונה בתאריך 1.3.24  והשנייה בתאריך 1.4.24

מה קרה בכינוס ועידת מרצ ביום 1.3.24 ?

במהלך הוועידה התקיימו הבחירות למוסדות מרצ והתוצאות מצורפות כאן.

לאור התוצאות, אנחנו (חלק מפעילי הפורום הדמוקרטי) הפצנו בקרב חברי הפורום את המכתב שנמצא כאן

תקציר התוצאות הוא שההרכבים המומלצים של המזכ"ל נבחרו, ועדיין 30% מחברות וחברי הוועידה הצביעו עבור המועמדים וההרכבים של הפורום הדמוקרטי, זה בהחלט לא מספיק על מנת לבצע את הרפורמה הדרושה במנגנון מרצ אבל זו בהחלט התחלה טובה.

אני מברך על עצם התהליך הדמוקרטי, שלצערי הרב הגיע באיחור של מספר שנים, מצר על כך שרק 472 חברי ועידה מתוך 800 השתתפו בהצבעה ורק 100 נכחו בדיון המקדים עצמו. מה עובדה זו מעידה על ועידת מרצ ועל מידת העניין של חבריה (שנבחרו לפני פחות משנתיים)  במפלגה ?
 

 🗳 הרעשנים נוהרים לקלפיות

בתאריך 1.3.24, שעה קלה לפני כינוס הועידה, נחת מייל משונה בתיבת הדואר שלי. (ראה את המייל כאן), לרגע חשבתי שהמזכ"ל מעוניין לאחל הצלחה לכל המועמדים בבחירות שהתקיימו בועידה ביום 1.3.24. 🤞🏾
להלן התייחסות  למייל שכולל שקרים וחצאי אמיתות:

 🧧 האם זה סביר שהמזכ"ל מנצל את מעמדו ושולח מייל השמצות שעה לפני תחילת הוועידה הבוחרת ?

מייל שבו הוא מותח ביקורת שקרית על קבוצת פעילים אשר מייצגת  30% מחברי הועידה ואשר מעמידה הרכב מתחרה לזה של המזכ"ל. ברוב חוצפתו הוא מכנה את פעילי הפורום הדמוקרטי (שבזכות פעילותם כונסה הועידה) "קבוצה קטנה ורעשנית".
האם יכול להיות שאלמלא נשלח מייל השקרים הנ"ל תוצאות הבחירות היו שונות ?  

לדעתי מזכ"ל המפלגה צריך לכבד את עמדתם של 30% מחברי הועידה ואת מי שהציע את ההרכבים האלטרנטיביים, כי זו מהותה של מפלגה דמוקרטית.

🧧 במייל נכתב "...בהם אני פועלים לשיקום המפלגה"  

ככל הידוע לנו המזכ"ל לא פעל לשיקום המפלגה מיד אחרי הכשלון בבחירות לכנסת וכמובן שלא הרהר לרגע באפשרות לקחת אחריות על הכשלון בבחירות ועל החוב העצום של מרצ. בעצם אולי רק לרגע 😯
עם זאת הוא בהחלט היה פעיל ביותר בדחיית כינוס ועידת מרצ והבחירות למוסדות במשך יותר משנה.

🧧 במייל נכתב "הם מנסים בכל מחיר לסכל איחוד פוליטי בשמאל" .

שקר גס. בכל הפרסומים של הפורום הדמוקרטי אנחנו מדגישים שאנחנו בעד איחוד בשמאל בהובלת המוסדות הנבחרים במרצ ולא ע"י הנהלה ומזכ"ל שנבחרו לפני 6 שנים ומתעקשים שלא להעמיד את עצמם לבחירה מחדש.

🧧 במייל נכתב: "הוגשה עתירה הפוכה, על ידי אותה קבוצה עותרים"

 שקר גס. קבוצת העותרים לא עתרה נגד הצעת ההחלטה לצוות חיבורים בוועידה. הצעת ההחלטה נדחתה ע"י בית הדין בהמשך לשאלה של יו"ר הנשיאות הקודם רן כהן ולא עקב העתירה שלנו שעסקה בטוהר הבחירות.
🧧 צביעות. אותו מזכ"ל אשר מתח עלינו ביקורת על כך שאנחנו עותרים נגדו. מוביל עכשיו עתירה על מנת לבטל ולשנות את פסיקת בית הדין הקודם. תוכן עתירת המזכ"ל ושותפיו ותשובת המשיבים נמצאים  כאן. 

חידה: מי משלם את שכר הטרחה של עו"ד הברמן ואת מי הוא באמת מייצג ?

 

מרצ ברשויות המקומיות - העובדות

בתאריך 8.3.24 הגיע מייל מהמזכ"ל שבו הוא מתפאר בכך שעשרות חברי מרצ נכנסו למועצות הערים. המייל נמצא כאן.
חשוב להדגיש כפי שמופיע בטבלה הבאה שבחלק מן הערים (לדוגמה: חיפה, ת"א) ובניגוד לחוקה, לא בוצעו בחירות לראשות הסיעה או לחברי הסיעה מטעם מרצ והמועמדים למעשה מונו ע"י צוות ההכרעות ללא שיתוף חברי הסניף.
אנחנו בדקנו את העניין ומסתבר שמבין אלה שהתמודדו ברשימות הקשורות למרצ (42 איש) ישנם 24 חברי.ות מרצ, נאחל להם   בהצלחה מכל הלב. 💚 כל השמות של חברי וחברות מועצת העיר נמצאים כאן

 

הפתעות ועתירות אחרי בחירת המוסדות בועידה הראשונה ? 

ניתן היה לצפות שהמוסדות שנבחרו באופן דמוקרטי אחרי מאבק ארוך (נשיאות הועידה וועדת בחירות) ינהגו על פי החוקה ופסיקות בית הדין וישקיעו מיד את מיטב זמנם ומרצם בארגון הבחירות לוועידה השנייה שאמורה להתקיים ב1.4.24 ולבחור את המזכ"ל וההנהלה.

הם אכן השקיעו זמן רב אבל לא בארגון הבחירות אלא בערוצים אחרים.
נציגי המנגנון הגישו עתירה 
לבית הדין החדש שמטרתה לא ברורה ועיקרה היא ביטול או שינוי פסיקות בית הדין הקודמות שדרשו למלא את הוראות החוקה. כל חומרי העתירה שהגישו תומר רזניק (מזכ"ל), אורי זכי (יו"ר ההנהלה) ואבו וילן (יו"ר הנשיאות) ותשובתנו נמצאים כאן

גם נשיאות הועידה לא שקטה על שמריה והזדרזה לפרסם הזמנה לועידה. אך אבוי, ההזמנה היא לא לועידה השנייה כפי שנקבע בפסיקת בית הדין ובחוקה אלא לועידה מיוחדת בתאריך 27.3.24 (4 ימים לפני המועד החוקי של הועידה השנייה) שסדר יומה כולל אישור הוראת שעה פרסונלית של המזכ"ל וההנהלה להארכת כהונתם במקובל במפלגות בעלי שלטון יחיד .
ההזמנה והוראת השעה שהופכת את מרצ למפלגה  ללא בחירות באופן רשמי נמצאות כאן 

 

מה ניתן לעשות עכשיו כדי לעצור את קריסת מרצ אל תוך עצמה ?

כיוון שוועדת הבחירות ונשיאות הוועידה לא מתכוונות לקיים את כינוס הוועידה השנייה (בניגוד לחוקה ופסיקת בית הדין) שלחנו אליהם תזכורת לקיים את הבחירות בוועידה השנייה, התזכורת נמצאת כאן.  

מנגנון הישן/חדש הפך את חוקת המפלגה לחוכא ואיטלולא ובמקרה שלנו לחוקה ואיטלולא😊
האבסורד בכל ההתנהלות של המזכ"ל הוא שהתנהלותו משרתת את נטישתם של נשות ואנשי מרצ לעבודה על מנת לבחור ביאיר גולן. לעניות דעתי ,מרוב להיטות לשמור על שליטתו במפלגה הוא מחליש את מרצ לקראת האיחוד. לי זה מזכיר מישהו אחר שמסרב להיפרד ממשרתו ובכך מחליש את מדינת ישראל, אותו מישהו לפחות נבחר מחדש...

במבט צופה פני עתיד:

אני ממליץ לכל חברות וחברי ועידת מרצ אשר לא חידשו חברות עדיין לעשות זאת על מנת שיוכלו להצביע בוועידות הקרובות נגד הארכת הכהונה של המזכ"ל וההנהלה (אחרי 6 שנות כהונה) ובעד שמירת הצביון הדמוקרטי של מרצ.
כך אולי יהיה אפשר למנוע ברגע האחרון פירוק של המפלגה שיגרום לכך שחברות וחברי מרצ יבצעו התגנבות יחידים למפלגת העבודה, במקום יישום האפשרות הטובה לנו והיא שאנחנו נכנס לאיחוד עם מפלגת העבודה מעמדת כח אחרי שעברנו תהליכים דמוקרטיים בשיתוף כל החברות והחברים תחת מוסדות חדשים ויו"ר נבחר.

 

🎬🎬🎬

כל חברות וחברי הועידה יכולים להצטרף לקבוצות הוואטסאפ של חברות וחברי ועידת מרצ:👨‍👩‍👧‍👧
קבוצת הודעות כאן  וקבוצת דיונים כאן
ניתן להצטרף בטופס בתחתית דף זה  לקבוצת הפורום הדמוקרטי במרצ ולסייע לנו בשמירה על מרצ חזקה כחלק מגוש שמאל מאוחד חדש. אנחנו נחושים לתת למרצ הזדמנות נוספת ונאבקים על כך שגם בגוף המאוחד החדש יהיה ביטוי לערכים המשותפים שלנו.🤞🏾
בברכה.

דימה שפירא, קש"ב במרצ - הפורום הדמוקרטי.
יו"ר מרצ יקנעם וחבר ועידה 

 ליצירת קשר: ddshapira@gmail.com   

דימה שפירא  יריב אופנהיימר עומר שכטר

עדכון מתאריך 29.2.24
הרכב 2  שווה כפליים !  שוש יהודית ובעז לנשיאות משנים מציאות !
💚 רשימת המועמדים של הפורום הדמוקרטי ומוסדות ולנשיאות נמצאת למעלה וגם  כאן 

💚מי הם המועמדים של הפורום הדמוקרטי ?  כל התשובות והתמונות  כאן 

אנו ממליצים לכל חברות וחברי הועידה להצביע עבור הרכב 2 לכל המוסדות ועבור שוש יהודית ובעז לנשיאות.

עדכון מתאריך 25.2.24

החזון של הפורום הדמוקרטי : 🌼🌼🌼

מרצ שבה המוסדות והנהגת המפלגה מתנהלים באופן דמוקרטי ושקוף לפי חוקת המפלגה וללא מתן עדיפות למחנה כזה או אחר

• מעורבות של חברי המפלגה בתהליך האיחוד שיבוצע בהובלת המוסדות שייבחרו

• הבטחת איחוד שמאל שבו ערכי מרצ מקבלים ביטוי ראוי

• הקמת גוף שמאל חדש ודמוקרטי

פרטים נוספים:

💧 ההזמנה שנשלחה על ידי נשיאות הועידה עם סדר היום של הועידה וההרכבים שעומדים לבחירה נמצאת כאן 

💧 הרשמה לקבלת רשות הדיבור בועידה נמצאת כאן 

💧 שימו לב שגם חברי מפלגה שאינם חברי ועידה יכולים להצטרף לועידה בהרשמה כאן 👨‍👩‍👧‍👧

💧 נוהלי הבחירות למוסדות נמצאים כאן 🗳

💧 הצטרפות לפורום דרך הטופס בתחתית דף זה 

💧 פרטים נוספים על  ההרכבים והפעילות שלנו ניתן למצוא כאן 

💧 מי הם המועמדים של הפורום הדמוקרטי ?  כל התשובות והתמונות  כאן 

💧 ולסיום שני סרטונים קצרים מהמועמדות שלנו לנשיאות  שמספרים את כל הסיפור כאן  🎬  ועוד  אחד כאן 🎬 

תודה על התמיכה, תתפקדו, תצטרפו לועידה ותצביעו עבור מרצ דמוקרטית יותר 🙏🏾

עדכון מתאריך 6.2.24  
שלום לחברות וחברי הועידה  וגם לחברות וחברי מרצ 🌼

  על מצב הדמוקרטיה במרצ, על מה שקרה במפלגה מאז הבחירות לכנסת ה 25  ועל פסיקות בית הדין של מרצ ניתן לקרוא כאן 

בהמשך למכתב הדרישה של 143 חברות וחברי ועידה ואחרי מאבק משפטי וציבורי ארוך של שנה הצלחנו לגרום לכינוס ועידת מרצ לפי חוקת המפלגה.
המאבק הממושך שלנו על העקרון הדמוקרטי הצליח להחזיר לנו, חברות וחברי הועידה את ההשפעה על דמות המפלגה בעתיד הקרוב.

ההזמנה שנשלחה על ידי נשיאות הועידה על כינוס הועידה נמצאת כאן 
שימו לב שגם חברי מפלגה שאינם חברי ועידה יכולים להצטרף לועידה בהרשמה כאן 
הודעת ועדת הבחירות של מרצ ולינקים להגשת מועמדות ( גם חבר מפלגה שאינו חבר ועידה יכול להגיש מועמדות) עד 13.2  נמצאים כאן

להלן מספר עדכונים לפני שיוצאים לדרך חדשה במרצ 2024 😊
💧 אנחנו מזמינים את כל חברות וחברי הועידה  והמפלגה להתפקד גם לשנת 2024 (בעיקר למי שעדיין לא התפקד בשנת 2023) על מנת לקבל את הזכות לבחור ולהיבחר למוסדות מרצ.  ניתן להתפקד כאן
💧 כדאי שכל חבר ועידה ישלח במיידי מייל ל bat.or.hofman@gmail.com ויוודא שכלול בטיוטת ספר הבוחרים.

💧 כבר הוכחנו שאפשר לעשות שינוי לטובת כלל חברי מרצ.
אנחנו מחפשים אנשים שיובילו מנגנון דמוקרטי, שקוף ונגיש כראוי לערכי המפלגה, בניגוד למנגנון הקיים אשר לא הוביל תהליך להפקת לקחים מהכישלון בבחירות ומנע את כינוס ועידת מרצ בשנה האחרונה.
💧 בניגוד לנהוג בקבוצות אחרות  ההרכבים המומלצים שלנו נבחרו באופן דמוקרטי

אנחנו נחושים לתת למרצ הזדמנות נוספת ונאבקים על כך שגם בגוף המאוחד החדש יהיה ביטוי לערכים המשותפים שלנו.🤞🏾
טופס הצטרפות לקבוצת המועמדים שלנו נמצא למטה
בברכה ובהצלחה למרצ. בשם קבוצת העותרים:

אורי כנרות, חבר ועידה (הוד השרון)

דימה שפירא, יו"ר מרצ יקנעם וחבר ועידה 

זאב שפיר, חבר ועידה  (נס ציונה)

ידי דים, חבר ועידה (גבעתיים)

יהודית קורין, חברת ועידה (יקנעם)

פרופ' סנדי קדר, יו"ר מרצ זכרון יעקב וחבר ועידה

עדי אילת, חבר ועידה (קיבוץ כפר מסריק)

עמיחי גלר, חבר ועידה (קיבוץ ניר דוד)

שוש ערער, יו"ר נשיאות מרצ לשעבר, חברת הנהלה וחברת ועידה (נתניה)

 ליצירת קשר: ddshapira@gmail.com   

בהצלחה לכולנו בהתחדשות מרצ ותודה מראש 🙏🏾

bottom of page