top of page
20240517_110009.jpg

תקציר סיכום הכנס: איחוד עם כיבוד - מרצ והעבודה בקיבוץ נען 17.5.24 
 

במפגש השתתפו 72 חברות וחברים, שמחנו לארח את רן כהן, גבי לסקי, אמילי מואטי ומוסי רז. כ 40 איש קיבלו את רשות הדיבור. למפגש שלנו היו מספר מטרות:

  🎯 להיפגש פנים אל פנים (לצערנו מפגשים של חברי מרצ והעבודה לא מתקיימים על בסיס קבוע)  

  🎯 לשמוע ולדון על תוצאות סקר העמדות לקראת האיחוד. ראו פרטים בתקציר התשובות על הסקר כאן

  🎯 לדון בסוגיה האם חברי מרצ צריכים להתפקד לעבודה ולהצביע לגולן או להישאר במרצ לתמוך בתהליך האיחוד מבפנים.  

  🎯 לקיים דיון בנוגע לתהליך האיחוד ודמותה של המפלגה החדשה שעתידה לקום  

  🎯 להגדיר סט של פעילויות שטח אשר אנחנו נוכל להוביל ולהשתתף בהם כקבוצה משותפת של פעילי מרצ ועבודה.
 

  ברמה האסטרטגית, המוטיבציה מאחורי כנס זה ומפגשי ההמשך היא לבנות קבוצות שטח משותפות של חברות וחברי מרצ ועבודה כתשתית לארגון פעילי.ות השטח במפלגה החדשה שעתידה לקום.
אנחנו מעוניינים להיות מעורבים בתהליך האיחוד ולהשפיע עליו על מנת למנוע מצב שבו רק בעלי התפקידים והעסקנים משתי המפלגות יכתיבו כיצד יראה התהליך ומה תהיה דמותה של המפלגה המאוחדת. המעורבות של הפעילות והפעילים בתהליך הינה תנאי לבניית השטח של המפלגה החדשה ותמיכה בה בקרב הציבור.
זו הזדמנות נוספת להגיד תודה ענקית !!! לכל הצוות המארגן ולכל המתנדבות והמתנדבים שעזרו לנו במהלך הכנס  🙏🏾 אנחנו כבר מחכים לפגוש אתכם במפגש הבא בזום או פנים אל פנים 👨‍👩‍👧‍👧

לינקים שימושיים:
💧 לינק למצגת הפתיחה 
תמונות המפגש:

 📸  אלבום מקוצר כאן.

📸 אלבום תמונות מלא כאן.  כיוון שיש המון תמונות כדאי לצפות בתצוגת משבצות  ולא פריטים על מנת להקל על בחירת התמונות 📸 

🎬 סרטוני וידאו של כל הנואמים.ות כאן

💧 קישור  למסמך הסיכום המלא  כולל את תוכן הדברים של חלק מהנואמים בכנס.

החזון שלנו
הקמתה של מפלגת שמאל מאוחדת אשר תפעל לפי הערכים המשותפים למפלגות העבודה ומרצ. מפלגה אשר בה כל חבר יכול להשפיע באופן דמוקרטי על דמות המפלגה ונבחריה. מפלגה שבראשה יעמדו מנהיגים ומוסדות אשר יעמידו את מימוש הערכים, טובת המפלגה, טובת החברים והמדינה מעל טובתם האישית והישרדותם הפוליטית.

המטרה שלנו בטווח הקצר

גיבוש קבוצות של פעילות ופעילים ממפלגת מרצ ועבודה, קבוצות אשר תהיינה התשתית הארגונית לקבוצות השטח של המפלגה החדשה. קבוצות אלה תהיינה אזוריות ומבוססות על סניפי המפלגות הקיימות וגם תהיינה קבוצות ארציות לתיאום ברמה הארצית. בקבוצות אלה יתקיים דיון ובהמשך החלטה על אופי הפעילות המשותפת.

האמצעים למימוש המטרות

 📢ארגון מפגשים איזורים וארציים בדומה לכנס הנוכחי שהתקיים בקיבוץ נען במאי 2024

  הכנס הבא יתקיים באיזור הצפון בחודש יולי 2024

 📢דיאלוג שוטף עם יו"ר מפלגת העבודה הנבחר יאיר גולן ושאר נבחרי הציבור בשתי המפלגות על מנת לוודא סנכרון בין פעילות השטח לבין הפעילות של מוסדות המפלגות הקיימות .

 📢פעילות בתוך מוסדות מפלגות מרצ והעבודה על מנת לוודא שקולם של פעילות ופעילי השטח נשמע במהלך תהליך האיחוד.

 📢 הקמת קבוצות וואטסאפ - קבוצות פעילות ועדכונים.
 

העבודה – מרצ מתחילים מחדש
קבוצת וואטסאפ ראשונה מסוגה המיועדת לחברות וחברי מרצ והעבודה בלבד המעוניינים לפעול יחד כדי לקדם את תהליך האיחוד. הקבוצה פתוחה לכל חברי המפלגות אשר מעוניינים להיות פעילים בנושא, לקיים דיונים או לקבל עדכונים על תהליך האיחוד. המודל שאנחנו נפעל לפיו יהיה דרישה לפירוק המוסדות הקיימים בשתי המפלגות באופן הדרגתי ובניית מנגנון מפלגתי חדש ללא תחלואי המנגנונים הקיימים במפלגות מרצ והעבודה. הצטרפות לקבוצה כאן
 

קבוצת שינוי במרצ (קש"ב)
קבוצה המיועדת לחברות וחברי מרצ בלבד אשר מעוניינים לקדם את הדמוקרטיה הפנימית במרצ ,לוודא שמנגנון המפלגה מתנהל לפי החוקה ודואג לקדם את האיחוד בצורה תקינה ודמוקרטית. ההצטרפות לקבוצת הוואטסאפ הינה באמצעות ההצטרפות לקבוצה. הצטרפות לקש"ב כאן 

 

קבוצות נוספות תיפתחנה לפי דרישה. בתקווה שיתעורר צורך להקמת צוות היגוי מצומצם אשר מארגן את הפעילויות שלנו  ובתקווה שיהיו פעילים אשר מעוניינים להוביל את הפעילויות ולא רק להשתתף בהן. כל מי שמעוניין להוביל ולארגן את הפעילויות הנ"ל מוזמן לפנות אלי בפרטי,


בתודה ובהצלחה לכולנו בהקמת השמאל מחדש
בתקווה לסיום המלחמה והשבת החטופים בקרוב 🤞🏾
  דימה שפירא.
יו"ר מרצ יקנעם, חבר ועידה והנהלת מרצ.
קש"ב במרצ.  ddshapira@gmail.com

bottom of page