הסיפור שלנו

קש"ב (קבוצת שינוי במרצ) או קבוצת שטח במרצ 📢 היא קבוצה של פעילות ופעילים שמאמינים שתוצאות הבחירות האחרונות הן אות אזהרה לקיומה של המפלגה. אנחנו מאמינים שכדי לנצל את ההישג  הזה בעתיד, לשמור על כוחנו  ולהגדילו, נדרש שינוי עמוק בניהול המפלגה. עלינו לעבור  מניהול מפלגתי, ארכאי, ומחנאי לניהול בריא, שקוף, מאוחד מצד אחד, ורב פנים מצד שני.​

אנחנו מקדמים פעילות שטח משמעותית בסניפים בכל רחבי הארץ ודיאלוג עם  הקבוצות השונות בתוך מחנה השמאל.  

מצד אחד  מברכים על פעילות  הנציגים שלנו בממשלה ובסיעה, ומצד שני מבינים כי פעילות זו אינה מספיקה להגדלת כוחה של התנועה.

לשם הגדלת מספר חברי המפלגה, ומכאן גם מספר המצביעים נדרשת נוכחות משמעותית בשטח ביוזמת המפלגה. כיום, רוב פעילות השטח קיימת בעיקר בזכות יוזמה של פעילות ופעילים מקומיים מהקבוצה שלנו. 

קרה לנו נס. נוכחנו לדעת שפעילות בשטח בהפגנות ובגשרים ובכל מקום היא שמביאה תוצאות. לאחר שהכרנו בכוחנו והצלחנו בזכותו, אנחנו לא יכולים לחזור לאחור ולמסור את הכח הזה למנגנון מיושן . אנחנו חושבים שהשפעה ישירה ודמוקרטית של הפעילים על המפלגה היא הדרך היחידה לשמור על מרצ, אחרת אנשים רבים שהתגייסו להצלתה לפני הבחירות יזנחו אותה.

במהלך פעילויות השטח התחברנו והבנו שמרצ זקוקה לשינוי מקיף. בניית שינוי זה  תהיה קשה מאוד בעיקר בגלל התנגשות עם מוקדי הכח במפלגה שיעשו הכל כדי לשמור על כוחם, באמצעות מפקד המשמר את אותם חברים ותיקים ומוכרים ולא  כזה הפונה לרענון והרחבת שורות המפלגה .

השינוי אפשרי בהחלט  אם נשתף פעולה, נתפקד ונהווה כח אלקטוראלי משמעותי שיכול להשפיע על הרכב ועידת מרצ שנבחרת ביוני 2022.

חשוב להדגיש שאנחנו לא מקדמים אג'נדה ערכית מסויימת ובוודאי שלא מקדמים מחנה או חבר כנסת מסוים.
אנחנו רוצים להפוך את מרצ לבית טוב יותר, פתוח יותר להצטרפות ושקוף יותר לכולם. בשביל זה אנחנו צריכים שכולכם תתפקדו, תשפיעו ותבחרו בסוכני השינוי. 
אם נצליח לשנות את הרכב הועידה נוכל לשדרג את מרצ ולהפוך אותה לבית הערכי, החזק, והמלהיב כמו שתמיד רצינו.

תמר-הסל small.jpg